Výmena lampy

Lampy majú obmedzenú životnosť a tak každého majiteľa projektora či projekčnej TV skôr či neskôr čaká výmena lampy. Lampu si môžete vymeniť sami, alebo to prenechať odborníkovi.

Chcem si vymeniť lampu sám

Variant, že si lampu vymeníte sami je najvýhodnejší. Nemusíte za výmenu platiť a ešte ušetríte čas, ktorý by ste strávili dopravou projektora do servisu. Pokiaľ si objednáte lampu aj s modulom, zvládne jej výmenu skutočne každý, kto má aspoň krížový skrutkovač. Výmenu lampy bez modulu už odporúčame len skúsenejším užívateľom. Viac o variantoch lámp si môžete prečítať tu.

S výmenou vám určite pomôže náš podrobný návod na výmenu lampy.

Chcem si nechať lampu vymeniť

Ak chcete výmenu radšej nechať na odborníkovi potom sa obráťte na nejaký servis, alebo IT firmu, ktorá sa projektormi zaoberá. Odporúčame si prvýkrát lampu nájsť u nás na webe, nech viete, aké varianty lampy sa pre váš projektor predávajú a aká je ich cena. Potom sa obráťte na servis a dohodnite si výmenu. Väčšinou sa oplatí, keď si zákazník sám objedná lampu cez internet a servisu platí iba výmenu.

Upozorňujeme, že ak by ste sa chceli obrátiť na autorizovaný servis výrobcu vášho projektora, potom si určite kúpte originálnu lampu s modulom. Opäť je to väčšinou výrazne výhodnejšie cez internet.

Pozrite sa na videá o výmene

Aby ste si urobili predstavu, ako je výmena lampy jednoduchá, pozrite sa na na naše videá. Nájdete tu ukážku výmeny lampy v niekoľkých rozšírených typoch projektorov značiek Acer, BenQ, Epson, Panasonic a Sony a tiež video ako vyzerá výmena holej lampy.

Ak už viete o lampách všetko potrebné, stačí vybrať si tú správnu

Bleskurýchly sprievodca lampami

Nájdi lampu na 2 kliknutia

Lampy pre projektory

Lampy pre TV