Lampy do projektora

Neviete, ktorá lampa do projektora je pre Vás tá správna? Najprv nájdite výrobcu vášho projektora, potom vyberiete model projektora. Lampa do projektora nie je lacnou záležitosťou, s nami však máte na výber. Väčšinu bežných lámp do projektora ponúkame v niekoľkých variantoch. Môžete sa teda rozhodnúť, aký variant je pre vás najlepší. Jednotlivé varianty sa líšia cenou, spoľahlivosťou, kvalitou projekcie a náročnosťou výmeny lampy v projektore, viď. prehľad nižšie.
Ak si nie ste istý, či výmenu lampy v projektore zvládnete, pozrite sa na krátky videonávod.

Ponúkame lampy pre projektory nasledujúcich značiek

Nenašli ste výrobcu vášho projektora?

Ak nemáme lampu pre váš model projektora v ponuke, kontaktujte nás, a my sa pokúsime nájsť pre vás náhradnú lampu a ponúknuť vám ju v čo najkratšom čase.

Pozrite sa, aké ľahké je vymeniť lampu v projektore

V prvom videonávode sa dozviete, ako správne demontovať pôvodnú lampu s modulom v projektore a namiesto nej správne namontovať lampu novú.

Druhé video demonštruje už o niečo zložitejšiu výmenu samotnej výbojky v pôvodnom lampovom module pre prípad objednávky lampy bez modulu.

Lampy pre projektory ponúkame vo viacerých variantoch, najdôležitejšie sú tieto:

Lampy pre projektory s modulom

 • Originálne lampy pre projektory
  Keď sa rozhodnete pre originálnu lampu s modulom, očakávajte maximálnu spoľahlivosť, ale aj vyššiu cenu. Výmena lampy je veľmi jednoduchá. Lampa má originálny modul.
 • Generická lampa s modulom
  Tento variant je porovnateľne spoľahlivý ako originál, ale je lacnejší. Pretože ide o výbojku vrátane modulu, je jej výmena ľahká.
 • Neoriginálna (kompatibilná) lampa v neoriginálnom module
  Lampa v tomto variante je výrazne lacnejšia, než tá originálna a poskytuje dostatočne vysokú mieru spoľahlivosti. Výmena lampy s modulom je ľahká. Lampa je v neoriginálnom module.

Lampy pre projektory bez modulu

 • Originálna lampa bez modulu
  Tento variant ponúka maximálnu spoľahlivosť a nižšiu cenu.
  Výmena holej výbojky však býva náročnejšia ako pri variante s modulom a neodborná manipulácia môže viesť k zníženiu životnosti.
 • Neoriginálna lampa bez modulu
  Holá kompatibilná výbojka predstavuje finančne najvýhodnejšie riešenie.
  Môže sa stať, že nebude tak spoľahlivá ako originál, jej výmena nie je tak jednoduchá, ako u lampy s modulom a neodborná manipulácia môže viesť k zníženiu životnosti.
Všetky typy lámp si môžete prezrieť v poradni v článku: V čom se líšia jednotlivé typy lámp? Ktorý vybrat?