Lampy do projektorov EPSON

Lampy do Epson projektorov sa môžu pochváliť precíznou patentovanou technológiou výroby, vďaka ktorej je zaistený až trikrát vyšší jas farieb u Epson 3LCD projektorov oproti konkurenčným jednočipovým DLP projektorom.

V našej ponuke nájdete lampy pre všetky modelové rady projektorov Epson. Ak sa vám nedarí nájsť lampu podľa oficiálneho názvu, skúste vynechať označenie rodiny projektorov (ako napr. Home cinema, Pre cinema, Brightlink, Powerlite, MovieMate) a hľadajte len podľa kombinácie znakov a čísiel jednoznačne označujúci daný model.

Epson lampy bývajú označené produktovým číslom ELPLPčč (kde čč označuje číslicu), alebo alternatívne V13H010Lčč (kde čč je rovnaké ako u ELPLP označenia). Medzi najpredávanejšie lampy patria ELPLP50, ELPLP49, ELPLP54 a ELPLP42. Väčšina lámp sa používa pre viac modelov, najviac lámp sa predáva pre projektory EB-85, EH-TW3200, EB-410W, EB-460.

Ak si nie ste istý, či výmenu lampy v projektore zvládnete, pozrite sa na krátky videonávod na výmenu lampy v projektore EPSON.


Vyberte model projektora EPSON, pre ktorý hľadáte náhradnú lampu.

Lampy pre projektory EPSON

Vybrať podľa produktového čísla

Lampy do projektorov EPSON podľa produktového čísla lampy

Nenašli ste model vášho projektora?

Ak nemáme lampu pre váš model projektora v ponuke, kontaktujte nás, a my sa pokúsime nájsť pre vás náhradnú lampu a ponúknuť vám ju v čo najkratšom čase.

Pozrite sa, ako môžete vymeniť lampu v projektore EPSON

V krátkom videonávodu sa dozviete, ako správne demontovať pôvodné lampu z projektora EPSON a namiesto nej správne namontovať novú lampu.

Viac o lampách do projektorov Epson

Pre Epson projektory ponúkame lampy originálne aj kompatibilné, lampové moduly i samostatné výbojky. Pre dvojlampové modely ponúkame aj duálne balenie originálnych lampy. Ceny Epson lámp začínajú na 75€  bez DPH pre kompatibilné vybojky, na 80€ pre kompatibilné moduly a originálne moduly sa predávajú od 95€.

V poslednej dobe sa na trhu objavili aj podvrhy originálnych lampových modulov. Originálny box je prelepený bielou nálepkou, tak aby nešla krabica otvoriť bez jej porušenia. Lampy určené pre Európsky trh sú označené strieborným hologramom na boxu aj na výbojke.

Výbojka Epson

V originálnych lampových moduloch sú bez výnimky použité výbojky s označením UHE. Ako plnohodnotné alternatívy originálnej lampy bez modulu pre EPSON sa používajú aj výbojky Osram, Philips a Ushio. Prípadnú preferenciu nejakej značky prosím uveďte do poznámky k objednávke.

Kompatibilné výbojky ponúkajú značky UHR, codalux, APO, apod. Často sú výbojky úplne bez označenia..

Pri kúpe holej lampy sú väčšinou výbojky dodávané aj s konektormi, ale niekedy je potrebné použiť kontektory pôvodného lampového modulu. Výbojky pre Epson používajú zdroj napájania na striedavý prúd, ale aj tak odporúčame vždy zachovať pôvodné pripojenie konektorov.

Väčšina lámp do projektorov používa parabolický (zhruba polkruhový) tvar reflektora výbojky. Ten má za následok, že niektoré svetelné lúče unikajú mimo optický systém projektora a sú tak nevyužité. Lampy do projektorov Epson technológie E-TORL (skratka The Epson - Twin Optimised Reflection Lamp) používajú eliptický tvar reflektora, ktorý efektívnejšie smeruje svetlo tam, kde treba a zároveň používa druhý menší reflektor pre ďalšie zníženie úniku svetla. Tým zvyšuje efektivitu lámp Epson o 20%. Preto dosahujú projektory Epson vyššej svietivosti pri rovnakých rozmeroch lampy, alebo rovnakej svietivosti s menšou lampou. Konštrukcia E-TORL taktiež umožňuje efektívnejšie chladenie, čo má za následok predĺženie životnosti lampy a tichší chod projektora.

 

Diagram špeciálna konštrukcia lámp Epson


Zdroj: epson.com.sg