V čom sa líšia jednotlivé typy lámp? Ktorý vybrať?

Náhradnú lampu do väčšiny projektorov a projekčných TV ponúkame v niekoľkých variantoch. Pre niektoré projektory si môžete vybrať až zo 6 variantov lámp. Garantujeme vám, že všetky varianty lámp budú správne fungovať aj vo vašom projektore alebo projekčnej TV. Podmienkou je správna montáž.

Až 6 rôznych variantov lámp pre váš projektor
  1. originálna lampa + originálny modul
  2. origl. lampa + modul od Diamond Lamps
  3. originálna lampa + kompatibilný modul
  4. kompatibilná lampa + kompatibilný modul
  5. originálna lampa bez modulu
  6. kompatibilná lampa bez modulu

Žiarovka + montážne púzdro = lampový modul

Žiarovka
Montážne púzdro
Lampový modul

Lampy v montážnom module

Lampa v module má oproti holej výbojke bez modulu jednu nespornú výhodu, a tou je jednoduchá montáž. Náhradnú lampu s modulom v projektore zvládne vymeniť skutočne každý, kto vie pracovať so skrutkovačom. Lampu v module môžete zaobstarať až v 4 rôznych variantoch.

JEDNODUCHÁ MONTÁŽ
Lampa s modulem
Originálna lampa s modulem

Originálna lampa s montážnym modulom priamo od výrobcu projektora. Tento variant volia nároční zákazníci s požadavkami na najvyššiu kvalitu projekcie a maximálnu spoľahlivosť. Originálna lampa v module priamo od výrobcu projektora je najdražšia v porovnaní s ďalšími variantmi.

Diamond lampa s modulom

Diamond lampa obsahuje originálnu výbojku, väčšinou Philips či Osram, usadenú do montážneho modulu od Diamond Lamps. Tento variant lampy je adekvátnou náhradou za pôvodnú originálnu lampu od výrobcu projektora, pretože zabezpečí vysokú kvalitu projekcie a je vysoko spoľahlivý.

Generická lampa s modulom

Generická lampa kombinuje výbojku niektorého z OEM výrobcov (Philips, Osram, Ushio, Phoenix, Matsushita, Iwasaki) a neoriginálny mont. modul od alternatívneho výrobcu. Tento variant je kvalitou projekcie a spoľahlivosťou porovnateľný s originálnym lampovým modulom, avšak za oveľa prijateľnejšiu cenu.

Kompatibilná lampa s modulom

Kompatibilná lampa vrátane lampového modulu od autorizovaného výrobcu. Tento variant odporúčame všetkým, ktorí chcú maximálne ušetriť a pritom trvajú na jednoduchej montáži náhradnej lampy. Kompatibilná lampa môže mať kratšiu životnosť a menšiu svietivosť v porovnaní s originálnou lampou.

Holé výbojky bez montážneho modulu

Holé výbojky bez modulu sú primárne výhodné svojou cenou. Sú totiž lacnejšie o 40% až 60% oproti originálnym lampám v module. Holé výbojky bez montážnych modulov odporúčame manuálne zručným zákazníkom. Žiarovku totiž môžete ľahko zničiť neodbornou montážou.

VÝHODNÁ CENA
Lampa bez modulu
Originálna výbojka bez modulu

Originálna výbojka bez modulu od niektorého z OEM výrobcov výbojok (Philips, Osram, Ushio, Phoenix, Matsushita, Iwasaki). Tento variant lampy zaistí vysokú kvalitu projekcie a je taktiež vysoko spoľahlivý. Avšak montáž je zložitejšia, ako u lampy s modulom a vymeniť túto lampu v projektore zvládne len manuálne zručný jedinec.

Kompatibilná výbojka bez modulu

Kompatibilné lampy sú najlacnejšie náhradné lampy do projektora. Tento variant lampy môže mať kratšiu životnosť aj nižšiu svietivosť v porovnaní s originálnou lampou. Preto túto lampu odporúčame predovšetkým do domácností s nižšími nárokmi na kvalitu projekcie. Kompatibilnú žiarovku bez modulu odporúčame manuálne zručným ľuďom.

Ak už viete o lampách všetko potrebné, stačí vybrať si tú správnu

Bleskurýchly sprievodca lampami

Nájdi lampu na 2 kliknutia

Lampy pre projektory

Lampy pre TV