Kedy si môžem objednať lampu bez modulu?

Vzhľadom k vyššej cene lámp s modulom volia niektorí zákazníci radšej lampu bez modulu, teda samostatnú výbojku, ktorú vymenia za vysvietenú výbojku v pôvodnom lampovom module. Tento úkon často nie je jednoduchý. Rozobratie a opätovné zostavenie modulu lampy môže byť celkom náročné a s novou výbojkou je potrebné manipulovať v rukavičkách. Navyše niekedy môžete naraziť na komplikácie, napríklad ak sú konektory k výbojke pripojené napevno, musíte nejako vyriešiť ich napojenie k novej výbojke. Z tohto dôvodu odporúčame nákup lampy bez modulu predovšetkým technikom, servisným pracovníkom a kutilom, nie bežným domácim užívateľom

Prečo pred objednávkou rozobrať lampový modul?

Pred objednávkou lampy bez modulu odporúčame rozobratie vášho pôvodného lampového modulu, a to z dvoch dôvodov:
  1. Zistíte, ako náročná bude výmena výbojky v module - vyskúšate si, či modul zvládnete nielen rozobrať, ale aj potom správne zložiť. Zároveň si overíte, či niektorý z konektorov výbojky nie je pripevnený napevno. Ak tomu tak je a chýba skrutka, ktorou by bolo možné napájací kábel uvoľniť, musíte pripojený kábel odštipnúť. K novej výbojke potom konektor pripojíte buď pomocou očka (ak sú na výbojke pripravené úchyty), alebo pomocou káblovej spojky - dutinky, ak sú na nové výbojke tiež káble napevno.
  2. Pri rozobratí starého modulu tiež zistíte, či je v dobrom stave a je vhodné ho znovu použiť. Mali by ste overiť, či modul nejaví nejaké známky opotrebovania, napríklad:
    • či nemá zoxidované konektory,
    • či nie je niekde natavený,
    • či v ňom lampa pevne drží,
    • či tam sú nánosy prachu, ktoré kvôli zlej dostupnosti nebude možné odstrániť.
Ak je modul opotrebovaný, určite objednajte novú lampou s modulom. Ak ste stále na pochybách, či výmenu samotnej výbojky zvládnete, objednajte si radšej lampu s modulom. Je o niečo drahšia, ale ušetríte veľa času a často aj nervov.

Ak už viete o lampách všetko potrebné, stačí vybrať si tú správnu

Bleskurýchly sprievodca lampami

Nájdi lampu na 2 kliknutia

Lampy pre projektory

Lampy pre TV